Навчання в Чехії: нострифікація документів і Як її пройти

Якщо ви плануєте отримати безкоштовну вищу освіту в Чехії, то при пошуку інофрмації напевно стикалися з таким поняттям, як нострифікація атестата. Що таке нострифікація, Яка процедура? Як пройти? - на всі питання спробуємо відповісти в цій статті.

Отже, нострифікація - це визнання українського атестату дійсним на території Чехії. Процес нострифікації триває приблизно півроку і відбувається виключно на території Чехії.

Для проходження цієї процедури абітурієнт повинен подати документи до нострифікаційної комісії. Комісія вивчає навчальний план відповідно до виписки предметів і оцінок і порівнює його з навчальним планом чеського середньої освіти. За результатами порівняння абітурієнту призначаються нострифікаційні іспити зі шкільних предметів. Мінімальна кількість іспитів - три, максімалон - шість. Яка кількість призначать саме вам, залежить від місця, де ви будете проходить нострифікацію. Так, в Празі призначають 5-6 іспитів, в той час як в Пльзне - 3-4 іспиту. Їх кількість залежить від рішення нострифікаційної комісії, які ніхто, зрозуміло, передбачити не може.

Нострифікаційні іспити платні (так само, як і вступні іспити до ВНЗ). Звичайно, щоб здати хімію або географію чеською мовою, потрібна серйозна підготовка. Саме тому річні підготовчі програми - це невід'ємний елемент процесу надходження до Чехії. Навіть якщо ви плануєте вчитися англійською мовою, все одно потрібно знати чеську для проходження нострифікації.

Відзначимо, що процес ностріфіцірованії документів стосується в основному шкільних атестатів. Якщо ви вступаєте на програми магістратури, нострифікацію можуть призначити у виняткових випадках, найчастіше в ньому немає потреби.

Отже, як пройти нострифікацію? Ось кілька порад:

  1. Обов'язково зареєструйтеся на річну або піврічну підготовчу програму, яка проходить в Чехії (піврічна підійде тим, хто вже володіє чеською на рівні А2 / В1)
  2. Проконсультуйтеся з нашим фахівцем, в якому місті краще проходити нострифікацію.
  3. Перед поїздкою до Чехії пройдіть курс чеської мови в Україні (по-перше, це дешевше, ніж в Чехії, по-друге, це дасть можливість вступити на піврічну підготовчу програму і заощадити кошти).

Всі підготовчі програми включають в себе підготовку з шкільних предметів для проходження нострифікації, а деякі - навіть оплату за них.

Щоб вибрати оптимальну програму підготовки серед наших чеських партнерів, зверніться до фахівців агентства Degree Study Abroad за безкоштовною консультацією

Понравілассь стаття? Лайкні в своїй мережі, повідом  другу:

Образование в Украине